Portal w-związku.info.pl

Będąc w związku ale też bez związku


Gdy dorosłe światy zaprzątnięte są gospodarką i polityką, korytarze szkolne są świadkiem zupełnie innych dramatów i romansów. Ostatnie badania przeprowadzone wśród uczniów szkół średnich rzucają światło na to, jak wygląda współczesne nastoletnie życie miłosne – i nie, nie chodzi tylko o wymianę serduszkowych emoji.
Zaskakujące? Być może nie dla samej młodzieży, ale dla dorosłych z pewnością. W drugich klasach, te hormony buzują jak szampan na sylwestra. Aż 61% nastolatków przyznaje się do pocałunków, co brzmi niewinnie, dopóki nie dojdziemy do pozostałych statystyk. Delikatne pieszczoty? 22%. Zaawansowane akrobacje nago? 10%. A ostateczna granica przekraczana jest przez 7% uczniów, z czego zaskakująco odpowiedzialne 86% twierdzi, że używa prezerwatywy.

Ale to nie koniec statystyk. W miarę jak uczniowie przekraczają kolejne progi szkolnych klas, wydaje się, że ochota na eksperymentowanie miłosne opada jak liście z jesiennych drzew. W trzeciej klasie pocałunki deklaruje tylko 55%, ale już 18% decyduje się na stosunek seksualny, chociaż z prezerwatywami jest już gorzej – 79% przyznaje się do ich używania.

Co się dzieje w klasie czwartej? Tu już tylko 31% zaznaje bliskości, a prezerwatywa, ten gumowy strażnik rozsądku, wydaje się być coraz częściej zapominany – tylko 69% deklaruje jej używanie. Jak w kalejdoskopie uczuciowym, tak i w życiu czwartoklasistów, obrazy miłości i związków zmieniają się z każdym obrotem roku szkolnego. Najnowsze statystyki rzucają światło na zaskakująco barwną mozaikę doświadczeń miłosnych uczniów ostatnich klas szkół średnich. Przed Wami fakty, które mogą sprawić, że niejeden rodzic przetarłby oczy ze zdumienia: w czwartej klasie 21% dziewczyn i 51% chłopców przyznaje się, że miało już po 2, a nawet 3 partnerów. Jeśli liczby mają nam coś powiedzieć, to fakt, że chłopcy w wieku szkolnym zdają się być w trakcie miłosnej maratonu, podczas gdy dziewczęta wybierają drogę sprinterską – przynajmniej w kwestii liczby partnerów. Możemy się zastanawiać, co to oznacza dla współczesnych związków i dynamiki płci w naszych szkolnych murach. Czy jest to po prostu odzwierciedlenie naturalnej ciekawości, czy może coś, co powinno nas skłonić do refleksji nad tym, jak rozmawiamy z młodzieżą o związkach i seksie? Widzimy tu wyraźny kontrast – dla niektórych jest to era eksploracji, dla innych – czas względnej stałości. Ale niech ta różnorodność nie zaciemnia obrazu; liczby nie mówią wszystkiego. Może za tymi procentami kryją się historie – niektóre odkrywające miłość, inne o sercach złamanych, ale wszystkie o dorastaniu. W tych statystykach kryje się też pytanie o emocjonalną gotowość. W końcu, jak radzą sobie ci młodzi ludzie z konsekwencjami związków, które są często bardziej skomplikowane niż matematyczne równania, z którymi borykają się na codzień? Czy wiedza na temat bezpieczeństwa i zdrowia emocjonalnego idzie w parze z ich doświadczeniami? Może więc czas, by zamiast patrzeć na te liczby jak na zimne statystyki, zobaczyć w nich ludzi – młodych, pełnych marzeń i w poszukiwaniu własnej drogi.

Co z tego wynika? Czy mamy do czynienia z generacją świadomie eksplorującą swoją seksualność, czy też jest to oznaka czegoś głębiej zakorzenionego w naszej kulturze i edukacji? Jedno jest pewne: młodzież wchodzi w dorosłość z bagażem doświadczeń, o których ich rodzice być może woleliby nie wiedzieć.

Ale zanim podniesiemy alarm, spójrzmy prawdzie w oczy – nastolatki zawsze były ciekawe świata, tyle że teraz mamy dane, które pozwalają na głębszy wgląd w ich sekrety. I być może to właśnie moment, by zamiast czerwienić się lub kręcić... iść.

nocowanie u kolegi

ŁUCJA

Nocowanie u kolegi to nie problem

Mieszkasz na wsi, wszędzie daleko, nie masz transportu, to nocowanie u kolegi to nie problem. Nie musicie spać w jednym łóżku. Zawsze można rozłożyć jakiś materac, łóżko polowe i przenocować się. Teraz często mają takie rozkładane fotele. A nawet jesli śpicie w jednym łóżku, to przeciez nie musicie uprawiać seksu. Można się powstrzymać.Wioletta

WIOLETTA

Jeżeli czujesz do chłopaka coś więcej, to nie ma żadnych przeciwwskazań, aby uprawiać z nim seks. Dałam się namówić na grę erotyczną a dopiero potem w wieku 17 lat taki normalny seks z kolegą, w łóżku, z sympatii.

Zofia Sawicka

ZOSIA

Bez kopulacji

Sex to nie zawsze wprowadzenie członka. Jest bardzo dużo aktywności, które nie wymagają stosunku waginalnego. Można się pieścić, można głaskać, całować, pobudzać na wiele sposobów.

pokonać stres przed maturą

kilka miesięcy przed maturą abiturienci mają stres

Egzamin dojrzałości. Semestr dobiega końca, ale zamiast czekać na czas wolny od wykładów, stres jest na porządku dziennym. Zbliża się faza egzaminacyjna maturalna, jeden egzamin następuje po drugim i przy całej nauce zadajesz sobie pytanie: Jak mam sobie z tym wszystkim poradzić? Podpowiemy Ci tutaj, jak możesz podejść do kolejnych egzaminów w zrelaksowany sposób, jak odpowiednio się przygotować oraz jak możesz zwiększyć koncentrację i uniknąć stresu egzaminacyjnego podczas .

goła aktorka w teatrze

Nago w teatrze

Trudne sceny

Studenci uczą się w szkole teatralnej, że ciało i nagość jest kostiumem. Sceny nagości w teatrze są często kontrowersyjne i budzą różne reakcje widzów. Niektórzy uważają je za sztukę, inni za skandal lub prowokację. Celem scen nagości w teatrze może być wyrażenie emocji, krytyka społeczna, eksperyment formalny lub po prostu estetyczny efekt.

jak nastolatki spędzają czas

NASTOLATKI

SPĘDZANIE CZASU

Około 10-15% nastolatek spędza czas współżyjąc z kolegami, na grach erotycznych i innych aktywnościach seksualnych. Nieprzemyślane zabawy kończą się ciążą. Często słyszymy, że kolega zgwałcił koleżankę, lub 16 latka zaszła w ciążę gdyż myślała, że podczas pierwszego razu jest to niemożliwe.

Monika

MONIKA

Gdy mamy blisko fajnego kolegę, można z nim zrobić masaż, który jest bezpieczną i skuteczną metodą dbania o siebie i swoje zdrowie. Można go wykonywać samodzielnie lub korzystać z usług profesjonalnych masażystów. Istnieje wiele rodzajów masażu, dostosowanych do różnych potrzeb i preferencji. Niektóre z nich to: masaż klasyczny, relaksacyjny, sportowy, leczniczy, aromaterapeutyczny, refleksologiczny, tajski, shiatsu i wiele innych. Każdy może znaleźć coś dla siebie i cieszyć się korzyściami z masażu.


seks w filmie Na filmie widziałam, że kobiety w coś mówią podczas stosunku, ja nic nie mówiłam, odczuwałam jakąs tam przyjemność, chociaż spodziewałam się większej przyjemności. Chyba wszystkie sceny w filmach są udawane, ja nic nie udawałam, poczułam sam stosunek, akcję. Teraz wiem, że scenarzyści i aktorzy idealizują te momenty.

Nie ma jednej definicji ani jednego modelu związku, który pasowałby do wszystkich ludzi. Każdy związek jest inny i opiera się na indywidualnych potrzebach, oczekiwaniach i wartościach partnerów. Jednak można wyróżnić pewne cechy wspólne dla większości zdrowych i satysfakcjonujących związków

Resize the browser window to see that . is responsive by the way. 1718888725.2103

KONTAKT | regulamin i polityka prywatności | L Nie odwiedziłaś(-eś) polityki prywatności | WYLOGUJ Modyfikacja: 144 dni, 17 godz., 50 minut temu.