W ZWIĄZKU

Stosowanie


Według ankiety przeprowadzonej przez Forum Antykoncepcyjne ponad połowa ankietowanych młodych kobiet (61 %) odbyła pierwszy stosunek seksualny w wieku 16 lat lub wcześniej. Jedna piąta (20%) ryzykowała nieplanowaną ciążę, kiedy nie zastosowała żadnej ochrony antykoncepcyjnej.

Dwie trzecie (66 %) ankietowanych kobiet odbyło pierwszą płeć w wieku szesnastu lat lub mniej, a prawie połowa (45 %) miała od tego czasu czterech lub więcej partnerów seksualnych. Forum Antykoncepcyjne przeprowadziło wywiady z 745 kobietami w wieku od osiemnastu do dwudziestu czterech lat.
Jedna piąta (20%) ryzykowała niechcianą ciążę podczas pierwszego stosunku płciowego - jedna dziesiąta (10%) polegała na stosunku przerywanym, czyli wyjęciem członka przed wytryskiem, a także na seksie bez żadnej metody antykoncepcji (9%). Jedna na sto (1%) ankietowanych kobiet obliczała dni niepłodne.

„Niepokojącym zjawiskiem zarejestrowanym w grupie badanych kobiet w wieku dojrzewania była ich gotowość zaryzykować niechcianą ciążę - prawie 19 procent stwierdziło, że ryzykowało to często lub przynajmniej sporadycznie” - czytamy w raporcie. Aborcję wybrałaby jedna na pięć (20%) ankietowanych w przypadku niechcianej ciąży.

W ostatnich latach w Czechach rośnie liczba sprzedaży tak zwanej antykoncepcji awaryjnej, która jest stosowana po stosunku seksualnym bez zabezpieczenia. Od około 2015 r. Większość tego środka antykoncepcyjnego sprzedawana jest w aptekach bez ograniczeń. Jedna czwarta respondentów opowiadała swoje doświadczenia z tym związane.

Stosowanie antykoncepcji spada
Według ankiety przeprowadzonej przez Forum Antykoncepcyjne prawie połowa (czterdzieści dziewięć procent) ankietowanych kobiet stosuje antykoncepcję przepisaną przez lekarza, najczęściej hormonalną. Jego zużycie spada o kilka procent rocznie od kilku lat. Około jedna piąta respondentów nie stosuje antykoncepcji.

„Około 30% respondentów zgłosiło obawy dotyczące negatywnych skutków dla zdrowia lub ich negatywnego stosunku do syntetycznych hormonów i ogólnie leków” - powiedział sondaż. Około 15% z nich nie było zalecanych przez ginekologa do antykoncepcji.

Republika Czeska prawdopodobnie osiągnęła najwyższy poziom wykorzystania i podaży na rynku w 2007-2017 r., Kiedy 34,9 mln opakowań hormonalnej antykoncepcji zostało dostarczonych na rynek za około 11,6 mld koron. W latach 2007-2017 ok 1,68 miliona kobiet stosowało antykoncepcję.

będąc w związku

Rozwody

W przypadku, gdy w partnerstwie ON jest młodszy o więcej niż 5 lat, ona starsza rozwody zdarzają się, po średnio 4-7 latach małżeństwa. Im później małżeństwo jest zawarte, tym szansa przetrwania jest większa.

Miejsce na seks

Najsilniejszym instynktem przyciągającym mężczyznę i kobietę jest seks. Dobrym miejscem do uciech seksualnych jest albo jego albo jej miejsce zamieszkania. Często jest to natura, jeśli pogoda pozwala.

Zawieranie znajomości

Jesteś w związku z mężczyzną i czegoś Tobie brakuje, więc co robisz, siadasz do komputera i wpisujesz urozmaicenie w związku i w zasadzie też nie bardzo wiesz [...]