W ZWIĄZKU

Czy do masażu trzeba się rozebrać do naga ?

do masażu tylko nago
Do masażu nie trzeba się rozbierać do naga, ale jest to zdecydowanie wygodniejsze dla osoby masowanej i dla masażysty.
Masażysta:
- jest neutralny seksualnie. Dokonuje masażu tylu dziewczyn i kobiet, że nagość jest dla niego obojętna, ale jednak jeśli facet jest masażystą, a kobieta osobą masowaną, to zawsze zwróci uwagę na ciało. Bo każde ciało jest inne.
- nie komentuje ciała osoby masowanej
- nie rozmawia z osobą masowaną, chyba, że ta sama nawiąże rozmowę; jednak rozmowa podczas masażu nie jest wskazana

Coraz więcej badań informuje o korzyściach płynących z masażu. Obecnie jest uznaną metodą wspierania zdrowia fizycznego i psychicznego i ma wielu entuzjastycznych zwolenników. Masaże dają wiele pozytywnych efektów. Przyjrzyjmy się 9 najważniejszym.

Masaż:
# jest w stanie złagodzić objawy zaburzeń lękowych.
# łagodzi bóle głowy. Bóle głowy są często spowodowane złą postawą lub napięciem mięśni. Masaż odpręża całe ciało, a ten relaks może zmniejszyć bóle głowy.
# obniża poziom kortyzolu w organizmie. To cię uspokaja i relaksuje. Zmniejsza to obawy.
# pobudza limfę i przyspiesza usuwanie toksyn z mięśni i narządów. Lepszy detoks poprawi Twoje ogólne samopoczucie.
# pomaga poprawić Twoją postawę. Zła postawa powoduje ból i napięcie mięśni. Napięcie mięśni powoduje złą postawę - powstaje błędne koło. Masaż pomaga rozluźnić mięśnie, dzięki czemu można odzyskać prawidłową postawę.
# pomaga przy sztywnym karku, bólach stawów, bólach pleców i uelastycznia stawy. Masaż blokuje receptory bólu w układzie nerwowym i poprawia ukrwienie mięśni.
# pomaga się zrelaksować. Jeśli jesteś zestresowana lub spięta, masaż jest dla Ciebie. Przyjemne uchwyty do masażu pomagają pozbyć się lęków i zmartwień, uwalniając napięcie w ciele. Masaż pomaga wejść w głęboki relaks, który jest niezbędny dla zdrowia fizycznego i psychicznego.
# pomaga w zasypianiu. Podczas masażu wchodzisz w głęboki relaks, co powoduje, że po masażu możesz odczuwać bardzo duże zmęczenie. Jeśli wieczorem zafundujesz sobie masaż, przygotuje Cię na noc. Szybciej zasypiasz, a procesy regeneracyjne ulegają poprawie. Śpisz jak dziecko
# poprawia detoksykację.
# poprawia nastrój i łagodzi objawy depresji i smutku. Olejki eteryczne są używane w masażu olejkami aromatycznymi, aby jeszcze bardziej wzmocnić ten pozytywny efekt. Neroli, słodka pomarańcza, bergamotka i lawenda są znane ze swoich właściwości poprawiających nastrój.
# szwedzki może złagodzić objawy fibromialgii. Toksyny są usuwane z organizmu, napięcie zostaje uwolnione, a stres jest zredukowany. Może to złagodzić ból spowodowany fibromialgią.
# zmniejsza napięcie mięśni i może złagodzić ból mięśni.